Анатолій Циркун: “На сьогодні у проєкту “Агрокебети” немає прямих аналогів, адже ми готуємо універсальних агроменеджерів”

20 августа 2020 в 16:00

2843

Анатолій Циркун: “На сьогодні у проєкту “Агрокебети” немає прямих аналогів, адже ми готуємо універсальних агроменеджерів”

В особистому інтерв’ю Анатолій Циркун, керівник освітньої програми “Агрокебети”, розповів про головні переваги освітньої програми для молоді та глобальні перспективи розвитку проєкту в Україні.


Програма “Агрокебети” функціонує вже третій навчальний семестр: які можна зробити перші висновки?

Освітня програма “Агрокебети” була створена за запитом агробізнесу та впроваджена у 2019 році як пілотний проєкт на базі факультету адміністративного менеджменту університету НУБІП України. Наразі 41 студент успішно проходять піврічну практику на потужностях компаній-партнерів проєкту після двох семестрів теорії. У ході практичних занять студенти мають змогу закріпити отримані знання та пройти весь технологічний процес вирощування сільськогосподарських культур, починаючи від підготовки ґрунту, посіву та завершуючи збором врожаю.

Перший випуск проєкту “Агрокебети” відбудеться в грудні цього року, але вже зараз можна сказати, що програма є успішною. Це підтверджують як студенти, так і представники компаній, які підтримали реалізацію проєкту.

Студенти задоволені якістю контенту та складом лекторів, можливістю працювати один на один зі своїм ментором від агробізнесу, та і взагалі атмосферою під час навчання, адже Агрокебети вже стали однією дружньою сім’єю.

В яких ще навчальних закладах  буде запроваджена програма з наступного року?

Програма “Агрокебети” стартувала лише минулого року, а вже в новому навчальному році, крім НУБіП України, програма також буде реалізована ще у п’яти аграрних університетах України, а саме: у Вінницькому національному аграрному університеті, Луганському національному аграрному університеті, Сумському національному аграрному університеті,  Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного та Херсонському державному аграрному університеті. В Києві програма функціонує на базі спеціальності “Адміністративний менеджмент”, а в регіонах, враховуючи всі особливості імплементації проєкту, на основі “Агрономія”.  У наших амбітних планах в найближчі роки поширити програму “Агрокебети” в усіх регіонах України.

Важливо відмітити, що проєкт підтримали провідні міжнародні організації. Так, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) підтримує реалізацію проєкту  “Удосконалення магістерської програми з агрономії на півдні України” на базі ХДАУ.

На Сході України в університетах ЛНАУ і ТДАТУ програма буде реалізована за сприяння проєкту USAID “Економічна підтримка Східної України”.

Які переваги навчання на проєкті для студентів?

Студенти отримали те, чого не було у ЗВО раніше, а саме — більше практичних, аніж теоретичних знань та актуальну інформацію, яка наразі необхідна для роботи в аграрному секторі. Також, дуже важливим у вихованні молодого спеціаліста є менторський супровід кожного студента представниками агробізнесу та можливість проходити практику у провідних аграрних компаніях. У разі позитивного результату, після проходження практики студенти цілком можуть розраховувати на працевлаштування на ринкових умовах, а деякі з них вже отримали робоче місце в компанії свого ментора.

Важливо відмітити, що на сьогодні у проєкту немає прямих аналогів, адже ми готуємо “польових агроменеджерів” з новітніми практичними знаннями та працевлаштуванням у передових аграрних компаніях.

Що мотивує молодь ставати аграрними менеджерами?

Сьогоднішня молодь розуміє, що агросфера є дуже перспективною і високотехнологічною. Саме в цій галузі відбувається стрімкий розвиток технологій та ІТ-рішень, та майже моментальне впровадження інновацій на практиці. Хоча не можна відкидати і мотиваційний аспект. Ми повинні констатувати, що сьогодні в аграрній галузі високі зарплати та можливості для кар’єрного зростання.

Важливо відмітити, що аграрний сектор зазнав найменшого впливу в період карантину, та, згідно даних, став лідером в працевлаштуванні — у цій сфері знайшли роботу 54% від усіх працевлаштованих. Це показник того, що в цьому напрямку завжди буде стабільна потреба у висококваліфікованих працівниках.

Який він портрет майбутнього агроменеджера?

“Польовий агроменеджер”, якого ми готуємо на програмі “Агрокебети” — це управлінець середньої ланки. Він в обов’язковому порядку володіє основними знаннями в агрономії, аграрній інженерії та менеджменті, для того, щоб вміти приймати правильні управлінські рішення та мотивувати й управляти своєю командою. Він — керівник агропідприємства з земельним фондом до 3000 га землі в обробітку, або ж, якщо говоримо про тваринництво, то до 1000 голів.

Як “Агрокебети” адаптувалися до навчання в умовах карантину та чи планується дистанційне навчання в подальшому?

“Агрокебети” мають дійсно успішний досвід трансформації навчального процесу з офлайн форми в онлайн. Якщо говорити про НУБіП, де зараз відбувається навчання студентів, то проєкт “Агрокебети” став першим в проведенні лекцій онлайн та здачі іспитів через ZOOM. Крім того, так як в програмі проєкту передбачено максимальне залучення представників бізнесу, ми запросили підключитись до онлайн лекцій представників компаній-стейкхолдерів та представників Наглядової ради нашого проєкту. В результаті, отримали ряд вебінарів, які дали можливість охопити ще більшу кількість студентів. Однозначно, онлайн навчання дає певні свої переваги і ми маємо всі необхідні ресурси для його проведення, проте сподіваємось, що це буде лише додатковим елементом, а з вересня зможемо продовжить очну форму освіти.

Як відбувається прийом документів цього року та коли будуть відомі імена наступних студентів-кебет?

Наразі активно працює Приймальна комісія у всіх шести університетах та подати документи є час до 22 серпня. Знову ж, через певні зміни викликані COVID-19, з’явилась можливість подачі документів онлайн через власний електронний кабінет вступника. Це стосується всіх студентів, хто має результати ЄВІ з іноземної мови, для решти — цей процес як минулі роки в будівлях університетів. Дати оприлюднення остаточних списків зарахованих до проєкту дещо відрізняються в кожному регіоні та строки зміщуються, проте до кінця вересня маємо познайомитися вже зі всіма студентами набору 2020.

Довідково:

Агрокебети” — це удосконалена магістерська програма, створена у співпраці бізнесу і навчальних закладів в січні 2019 року асоціацією “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ).

Основна мета програми — забезпечити ТОП-ові українські аграрні компанії висококваліфікованими працівниками. А випускників — високооплачуваним робочим місцем одразу після отримання диплому.

Особливістю програми є супровід кожного студента ментором-представником компаній-учасників проекту. Додатковою конкурентною перевагою навчальної програми стали іноземні лекції від успішних керівників агропідприємств з різних куточків світу.

Ідею створення програми підтримали провідні аграрні компанії України: Corteva Agriscience™, МХП, New Holland Agriculture, Agroprosperis, ІМК, Bayer, Cygnet, Gals Agro, Kernel, LNZ Group, Agrein, Лімагрейн Україна, HORSCH, HarvEast, Август Україна, AgroHub, SmartFarming. Юридична підтримка проєкту забезпечується компанією Arzinger. Освітні партнери проєкту: Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти, PricewaterhouseCoopers (PWC) та Apple Consulting.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх