Збором легального канабісу будуть займатись роботи

14 февраля 2019 в 13:20

2217

Збором легального канабісу будуть займатись роботи

Продажі легальної марихуани в наступне десятиліття сягнуть $57 млрд. Галузь активно розвивається: створює сервіси, будує системи постачання та впроваджує нові технології боротьби з бур’янами.


Автоматизація — рушійна сила сільського господарства. Фермери впроваджують безпілотні трактори, автоматизовані комбайни для збору врожаю та дрони для моніторингу рослин.

Створення робота для збору врожаю канабісу — важка задача. Культуру зазвичай збирають руками, традиційні автоматичні збирачі пошкоджують рослини.

В минулому вартість канабісу була достатньо високою, тому виробники могли добре платити робітникам, які збирали врожай. Однак після легалізації марихуани в деяких штатах її вартість впала з $3 тис. до $1 тис. за півкілограма. Якщо ціни знизяться до $150 за кг, то в галузі станеться криза.

Інвестиції в бізнес, пов’язаний з марихуаною, дуже популярні на фондових ринках. Вони як новий Bitcoin. Наприклад, Tilray отримали $6,5 млрд та закрили торги з ціною на акції більшою на 40%, а в один момент ціна піднімалась на 90%. Canopy Growth, Aurora Cannabis та Cronos Group ще не закінчили інвестиційний раунд.

IT індустрія також почала цікавитися ринком канабісу — компанії, які надають послуги по майнінгу криптовалюти та створенню хмарних сховищ, спеціально адаптують такі рішення під ринок марихуани. Наприклад так вчинили AMD та Nvidia.

Дотримання законодавчих норм та зростання витрат роблять вирощування канабісу доволі дорогим бізнесом. За прогнозами в Каліфорнії ціна на марихуану впаде до $500 за кг за гуртовою ціною.

Автоматизація традиційно розвивалась в галузях, де потрібно було скоротити витрати на робочу силу. Зараз перед нею постав новий виклик — збір канабісу.

Деякі великі постачальники використовують тумблери для відбору потрібних частин рослин, але при такому способі існує ризик пошкодити бутони. Bloom Automation розробили смарт роботів, які збирають врожай ефективніше за людей.

Автоматизовані машини для збору врожаю використовують машинне бачення та алгоритми для планування маршруту між рядами рослин. А також камеру часу проходження с підсвіткою, яка оцінює глибину так само точно, як машинне бачення.

Система вміє розподіляти рослину на 3 частини: гілку, квітку та листок. Для цього використовують звичайну нейронну сітку та контрольовані блоки машинного навчання.

Команда Bloom Automation обробила 6 тис. фото вручну, щоб навчити роботів відрізняти різні частини канабісу між собою. Наразі алгоритм працює з 97% точністю.

Компанія планує досягти в 2 рази більшої ефективності роботів у порівнянні з людьми. Вони підрахували ROI — 8 місяців за умови заміни 12 робітників 6 роботами.

Фотоекскурсія по найбільшій фермі з вирощування марихуани можна знайти тут.

 

Джерело: zdnet.com.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх