Використання Cropio на агропідприємствах. Досвід “Кусто Агро”

14 ноября 2019 в 14:21

12178

Джерело фото: cropio

Джерело фото: cropio

Три роки тому компанія “Кусто Агро” впровадила на своєму підприємстві систему Cropio. Це була перша подібна система, яку почали використовувати в “Кусто Агро”, до цього здійснювався лише GPS-моніторинг техніки та облік ТМЦ у системі 1С. Голова диспетчерської служби “Кусто Агро” Сергій Дзюмка розповідає про досвід використання системи.


Компанія обирала систему поміж кількох варіантів. Тестування продуктів з автоматизації моніторингу в “Кусто Агро” не припиняють і досі, знайомляться з пропозиціями різних компаній. 

В компанії не зациклюються на одному рішенні і цікавляться, як працюють інші програми. Але і після трьох років експлуатації системи ми лише впевнилися у правильності свого вибору,

Сергій Дзюмка.

Модулі Cropio

Серед основних модулів Cropio, доступних за замовчуванням: моніторинг стану посівів, агрооперації, телематика. Кожна компанія має змогу сформувати функціонал Cropio згідно зі своїми потребами. “Кусто Агро” на початку не цікавила функція телематики у продукті, бо вона дублювала наявну на підприємстві систему GPS-моніторингу.

Окрім цього, фахівці компанії додатково інтегрували в Cropio свою систему метеомоніторингу. Занесли історичні дані вимірювань по кожному полю (результати агрохіманалізу ґрунту та ін.) за останні 4-5 років.

Моніторинг якості виконання операцій

Найбільше для компанії був цікавий агромодуль для моніторингу стану посівів і формування баз даних. Система добре справляється з цими задачами. Для наочності на сторінки полів завантажуються знімки та відео, зняті агрономом або з дрона. Вся інформація знаходиться в одній системі, і це спрощує доступ до неї.

Cropio використовується і для моніторингу якості виконаних робіт. Обліт дроном поля після виконання технікою завдання дозволяє контролювати якість роботи сівалок, культиваторів, обприскувачів, комбайнів. Фото- та відеоінформація може бути використана для поглибленого аналізу операцій та накопичення історичних даних. Подібний моніторинг важливий для якісного впровадження технологій точного землеробства.

Cropio дає змогу повністю відійти від застарілих засобів господарювання, позбутися паперових карт і звітів. Вся потрібна інформація знаходиться в одному модулі. Завдяки смартфону агроном чи директор може впевнено оперувати всіма даними для планування подальших операцій.

Спеціаліст бачить, яка вносилась хімія, як виглядає рослина в тій чи іншій частині поля — все доступно для перегляду. Цей рік перший, коли наша компанія у своїй роботі відмовилась від паперових карт,

Сергій Дзюмка.

В компанії застосовується система щоденної звітності — скільки було заплановано операцій, які з них фактично виконано, стан виконання. В цьому році запровадили акт налаштування техніки, тобто кожен раз, коли техніка виїжджає на поле, агроном заповнює коротку форму, що техніка була налаштована і відповідає всім вимогам, а потім завантажує цей акт до системи.

Диспетчер по роботі з Cropio

Окремо в компанії є посада диспетчера по роботі з Cropio, який адмініструє інформацію, що поступає з системи. Диспетчер надає по кожній культурі близько п’яти звітів. Він звітує по тих полях, які відстають у розвитку, вказує, на що потрібно звернути увагу.

Також диспетчер аналізує звіти щодо виконаних робіт, які формує програма. Він вказує на недоліки, що були допущені, на яких полях робота була виконана недосконало. Фото- та відеоінформація в разі потреби використовується диспетчером при складанні звітів.

Ми задіяли в компанії певний “блок тривоги”. Коли виявляється проблемна ділянка поля, фото цієї ділянки надходить до агронома або створюється самим агрономом. Побудований бізнес-процес щодо додаткових робіт на полях таким чином, щоб службова записка на зміни до технологічної карти формувалась на основі тривоги в Cropio з відповідним описом.

Головний агроном розбирається, що відбулось, і вказує дії для виправлення ситуації. Прописуються строки виконання заходів для агронома поля, а диспетчер контролює своєчасність їх виконання,

Сергій Дзюмка.

Облік ТМЦ

Облік ТМЦ в “Кусто Агро” не вноситься через Cropio. Поки що інша системи — 1С — основна база обліку компанії. Але налаштована синхронізація даних між 1С та Cropio і всі с/г роботи продубльовані там.

Нові рішення від Cropio

Cropio постійно впроваджує нові інноваційні рішення — інтеграція з фірмовим обладнанням (JohnDeere, Claas, Trimble та ін.), можливість додавання знімків (супутникові знімки високої точності Planet Labs).

Сьогодні за допомогою Cropio можна побудувати карту дифвнесення, але поки не реалізовані функції підрахунку сходів, аналізу забур’яненості та інші. У компанії дуже добре налагоджено зв’язок з клієнтами і постійно здійснюється моніторинг запитів на ринку, тому ймовірно з часом ці функції також буде включено до пропозиції компанії,

Сергій Дзюмка.

Які рішення для “Кусто Агро” актуальні 

“Кусто Агро” хотіло би впровадити модуль, який би відстежував показники датчиків, що встановлені на польовій техніці. Це дозволило б підприємству в онлайн-режимі зчитувати дані по посіву, по виливу, по розкиданню добрив чи картографуванню врожаю, зараз цю функцію виконує інше ПО.

Було б цікаво, якби Cropio автоматично обчислювало відсоткове співвідношення рослин на окремих ділянках поля. Надавало можливість проводити історичний аналіз різних ділянок для виявлення проблемних полів чи зон, де рослини гірше розвиваються. Також є побажання щодо реалізації дашбордів за основними показниками діяльності підприємства у сфері рослинництва.

Рух в цьому напрямку розпочався, але є бажання бачити більше показників. Окрім цього цікавить відображення маршруту дрона та напрямку на карті в Cropio на основі GPS-координат з відео,

підсумував Сергій Дзюмка.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Читайте также

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх