Роботизація та Big Data змінять агровиробництво — підсумки конференції “Ефективне управління агрокомпаніями"

5 октября 2018 в 13:30

3317

Роботизація та Big Data змінять агровиробництво — підсумки конференції “Ефективне управління агрокомпаніями"

19-20 вересня відбулась IX Міжнародна конференція “Ефективне управління агрокомпаніями” (LFM), яку організувала асоціація “Український клуб аграрного бізнесу”. На заході значну увагу було приділено питанням підвищення ефективності сільського господарства за допомогою інноваційних рішень.


Конференція “Ефективне управління агрокомпаніями” зібрала провідних експертів, які ділились своїм баченням ефективного управління агрокомпаніями. Aggeek наводить найцікавіші тези, які можна було почути на конференції.

В найближчі 5 років роботизація торкнеться усіх процесів в агрокомпаніях

Таку думку висловив Алекс Ліссітса, президент асоціації “Український клуб аграрного бізнесу”. Спікер відмітив, що рівень спеціалістів, які працюють в агросфері не завжди дозволяє впроваджувати інноваційні рішення. Щоб змінити стан речей необхідні кардинальні зміни в освіті та науці. Не обійтись і без реструктуризації бізнес-процесів і системи менеджменту та відкриття доступу до кваліфікованих кадрів з-за кордону.

Будь-який агроменеджер у майбутньому – це менеджер автоматизованих систем, це аналітик, який приймає рішення на основі отриманих даних від систем точного землеробства, адже в найближчі 5 років роботизація торкнеться усіх процесів,

наголосив Алекс Ліссітса

Він вважає, що головну увагу сфокусовано на запобігання хабарництву та крадіжок, а от на підвищення ефективності виробництва не так багато уваги. Водночас Для якісного стрибка і ефективного запровадження інновацій в українському агробізнесі необхідні кардинальні зміни в освіті й науці, радикальна”, — зазначив Алекс Ліссітса.

В Україні неефективно використовують парк техніки, а на її ремонт витрачають втричі більше, ніж американські та європейські фермери

Спеціальний гість конференції — генеральний директор Horsch Міхаель Хорш. В своєму виступі він зупинився на ефективності використання сільськогосподарської техніки.

Американські та європейські фермери в нову техніку інвестують $1000, а українські — $700. Але через те, що в нашій країні неефективно використовують техніку, рідше проводять сервісне обслуговування — загалом її експлуатація обходиться дорожче. Лише на ремонт українські фермери втрачають втричі більше, ніж в США та ЄС.

Міхаель Хорш порадив більш продумано управляти парком техніки, щоб знизити витрати на ремонтну частину. Для цього необхідно припинити купівлю змішаної техніки, натомість купувати найкращі машини одного виробника.

Наступний прорив в сільському господарстві спричинить ефективне використання даних

Не генетика чи новітнє обладнання спричинить якісний стрибок в сільському господарстві, а Big Data. Так вважає комерційний директор компанії The Climate Corporation в ЄС Мартін Ранд. Зокрема він зазначив, що ринок цифрової агріндустрії у 2017 році склав $10 млрд. І його зростання буде продовжуватись.

В Україні інновації спрямовані на безпеку і контроль, в той час як потрібно займатись підвищенням ефективності

Так вважає директор компанії Velcourt  Брайан Редрап. Це провідний постачальник послуг з управління та консалтингу в сільському господарстві Великобританії.

Такої ж думки дотримується і Алекс Ліссітса — у своєму виступі він сказав, що 80% інновацій в українському агробізнесі спрямовані на боротьбу з шахрайством

Прямі втрати на посівному матеріалі складають 20-25%, якщо не контролювати операцію

Під час другого дня конференції учасники сфокусувалися на новітніх технологіях, які активно застосовують у провідних аграрних компаніях. Поговорили і про інструменти та системи в точному землеробстві, які дозволяють ефективно здійснювати посів.

Вадим Остапенко, консультант SmartFarming розповів про те, як запобігти перевитратам посівного матеріалу. Це актуальне питання, адже за даними фахівця прямі втрати під час неконтрольованого виконання даної операції можуть складати 20-25%. 

В першу чергу, необхідно впроваджувати диференційний висів і моніторинг операції. Окрім того, щоб досягти ще більшої ефективності необхідно протягом сезону здійснювати обльоти дронами та проводити аналітичні дослідження щодо кожної культури.

Найвищий пілотаж — це диференційований посів згідно з картою-завданням. Коли висів здійснюється за декількома нормами. В даному випадку також потрібно проводити моніторинг. Якість операції оцінюється шляхом віднімання фактичного висіву від запланованого. Таким чином виявляється: де був пересів, де недосів, а де не було відхилень,

зазначив Вадим Остапенко

Є багато інструментів підвищення ефективності агровиробництва, але розпочинати потрібно з впровадження систем точного землеробства. Читайте в нашому матеріалі про те, чи можна автоматизувати парк агротехніки за $25 тис.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх