Ripe Robotics починає випробування робота-збирача фруктів Eve

1 июля 2021 в 15:45

1148

Ripe Robotics починає випробування робота-збирача фруктів Eve

Австралійська компанія Ripe Robotics почала тестувати нового автоматизованого комбайна 3-го покоління для збирання фруктів.


Сьогодні комп'ютерні технології можуть розпізнавати фрукти і визначати їхню стиглість. З кожним роком набуває актуальності та здешевлюється польова робототехніка. Тому розробники робота Eve спробували удосконалити свої рішення й створили повністю автономного робота для збирання фруктів. Компанія Ripe Robotics почала комерційні випробування цієї робомашини!

Нейронна мережа дозволяє роботу самостійно відтворювати попередні завдання

Новий робот має власну систему електроприводу і може легко пересуватися по ряду фруктових дерев. Камера робить знімки дерев, що дозволяє роботу Eve оцінити стиглість плоду.

Чим більше даних проходить через глибоку нейронну мережу, тим краще Eve їх запам’ятовує. Поки робот працює під контролем людини, однак після перших завдань, він може відтворити все самостійно. 

Фруктові дерева: збирання яблук і апельсинів

Останній робот Ripe Robotics здатен збирати яблука і апельсини. Він працює з всмоктуючої трубкою, яка повністю входить в бункер. Сьогодні Eve збирає яблука сортів Pink Lady, Gala, Granny Smith і Modi. Робомашина здатна дістатися до кожного плоду і працювати цілодобово.

Бізнес модель компанії

Компанія стягує з виробників фруктів плату як за бункер зібраних фруктів. Контейнер вміщує близько 380 кг яблук і 420 кг апельсинів. Агровиробник може не наймати велику кількість людей для збору фруктів, а скористатись автоматизованим роботом Eve, якого треба лише налаштувати та слідкувати за його роботою. Цінової різниці немає.

Eve — це невеликий підрозділ, і в саду можуть працювати кілька роботів. Швидкість робота повинна бути приблизно такою ж, як у людини-збирача. Розробники прагнуть досягти швидкості яка дозволить наповнювати один бункер за 2-3 години роботи. Але перевага робота в тому, що він може працювати 24 години на добу, 7 днів на тиждень, а людині доводиться робити перерви.

Дані та аналітика

У довгостроковій перспективі дані і аналітика будуть відігравати велику роль в роботі автоматизованого збирання фруктів. Оскільки Eve під час роботи робить фотознімки, виробники надалі будуть отримувати інформацію про те: де росте плід, коли він дозріває, чи виявлені які-небудь захворювання та чи отримують дерева достатньо води. Також роботи зможуть аналізувати сад перед збором врожаю.

Джерело: Future Farming

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх