Найкращі аграрні стартапи 2018 року

13 декабря 2018 в 10:00

6262

Найкращі аграрні стартапи 2018 року

У 2017 році фінансування ag-tech сектору зросло на 32% та оцінюється в $2,6 млрд, а топ-10 угод були підписані на суму більшу ніж $50 млн. В статті розглядається 10 старих та 13 цьогорічних стартапів.


Глобальні проблеми сільського господарства сьогодення:

  • нестача робочої сили;
  • падіння родючості ґрунту;
  • псування харчових продуктів;
  • відсутність доступу до інформації та прогнозів про ціни на насіння або врожай;
  • нестача даних про врожайність.

Розв'язання цих проблем актуальне для аграріїв. Як в цьому можуть допомогти нові стартапи?

Одна з найпомітніших угод року — продаж за $300 млн стартапу Granular, який займається розробкою агрософтверу.

AgCode

Стартап створений у 2002 році й займається менеджментом виноградників:

  • трекінгом урожаю;
  • збором даних про виноградник;
  • моніторингом зрілості винограду;
  • нарахуванням заробітної плати;
  • оплатою рахунків;

Розробки стартапу спрямовані на підвищення врожайності та ефективного керування робітниками винограднику.

Aquabyte

Компанія використовує техніку з комп’ютерним баченням та штучний інтелект для моніторингу споживання рибами кормів на промислових фермах. Це зводить до мінімуму харчові відходи та зберігає кошти.

Стартап отримав $3,5 млн від New Enterprise Associates, Costanoa Ventures та Princeton University.

Bext360

Стартап розробив блокчейн софтвер для ринку кави, який відстежує сировину, роблячи для кожної окремої одиниці електронний маркер.

Цей унікальний ідентифікатор дозволяє простежити товар через весь ланцюг постачання, а також в ньому є можливість платити фермерам авансом. Компанія оцінюється в $3,35 млн та співпрацює з Coda Coffee та Great Lakes Coffee.

Bright Farms

Компанія виготовляє обладнання для теплиць та міських ферм, використовуючи яке можна витрачати на 80% менше води, на 90% ґрунту й на 95% пального для доставки.

Стартап сприяє розвитку локальних теплиць і критих ферм, які популяризують використання локальної харчової продукції. Поставляє товари для великих роздрібних сітей США: Walmart, ACME, ShopRite та Giant.

California Safe Soil

Стартап отримав $14,8 млн фінансування та перетворює залишки їжі з супермаркетів в дешеві добрива, які продає фермерам. Компанія стверджує, що їхні добрива в 720 разів ефективніші, ніж компост.

CiBO Technologies

Польові випробування нової техніки — це дорого і потребує багато часу, тому CiBO Technologies займаються розробками віртуальної симуляції.

Для цього використовується аналітика, статистичне моделювання, штучний інтелект, які відтворюють в цифровому вигляді процес випробувань та сільськогосподарські екосистеми зі змінними природними умовами.

Нещодавно стартап отримав $30 млн, загалом вартість компанії оцінюється в більше ніж $100 млн.

Clear Labs

У 2014 розробники софтверу та вчені-генетики запустили стартап, який спеціалізується на продовольчій безпеці. Він перевіряє відповідність сировини заявленим вимогам, а також тестує на алергени та інші небезпечні вмісти.

Компанія отримала понад $24 млн інвестицій з Кремнієвої долини, в тому числі від Khosla Ventures, Menlo Ventures та GV.

Concentric

Компанія фокусується на створенні “консорції мікроорганізмів” з бактерій та грибків, які взаємодіючи можуть покращити врожайність і знизити норми внесення добрив та пестицидів.

Concentric отримала $64 млн інвестицій від таких компаній, як Pontifex AgTech та TPG Capital.

EIO Diagnostics

Глобальний ринок молочної продукції втрачає $10 млрд кожного року через вчасно не ідентифіковані хвороби вим’я. EIO Diagnostics допомагають діагностувати такі інфекції за допомогою мультиспектральних знімків, які роблять  девайсом, схожим на  iPad. Його можна встановити на автоматичні машини для доїння.

Farmers Business Network

У стартапу більше ніж 6,5 тис. клієнтів, які платять за доступ до таких даних:

  • ціни на насіння;
  • маркетинг;
  • урожайність.

Наразі це один з найбільших стартапів на ринку, який за прогнозами цього року отримує річний дохід в $200 млн, це практично в 3 рази більше ніж минулого року. Компанія отримала майже $200 млн інвестицій від GV, T. Rowe Price та Kleiner Perkins.

Farmers Edge

Стартап з США виготовляє техніку та софтвер, використовуючи супутникові знімки і точні технології для картографування та управління полями. Farmers Edge отримали прибуток в $100 млн.

FarmLead

FarmLead — це онлайн-ринок, де продавці сировини можуть укладати угоди напряму без таких посередників, як Cargill та Archer Daniels Midland.

Реєстрація для продавців і покупців безкоштовна, укладання угоди анонімне, а плата за брокерські послуги знижена. Компанія отримала $7 млн інвестицій від Monsanto Growth Ventures.

FoodLogIQ

Послугами стартапу користуються 7 тис. харчових компаній по всьому світу. Компанія аналізує систему поставок і визначає чи безпечні товари для вживання.

В травні FoodLogIQ отримав $19,8 млн інвестицій та нещодавно анонсував блокчейн розробку для кращого відстежування товарів. Серед користувачів послуг Counts Whole Foods, Chipotle та Subway.

Indigo Agriculture

Стартап використав машинне навчання та точну аналітику для створення бази даних мікробів, які підвищують врожайність.

Зараз Indigo Agriculture продають насіння. оброблене мікробами, які виробляють у рослин стійкість до хвороб та покращують урожайність. Компанія отримала більше ніж $370 млн інвестицій.

Pivot Bio

До появи хімічних добрив саме мікроби сприяли засвоєнню рослинами азоту. Стартап використовує патентований процес для пробудження генів мікробів, завдяки чому рослини отримують необхідні поживні речовини без використання хімічних добрив.

За цей рік вони подвоїли кількість співробітників, залучивши провідних спеціалістів галузі.

Plenty

Plenty — це крита ферма, яка використовує машинне навчання, штучний інтелект та інноваційне рослинництво для оптимізації врожайності, а також для збереження свіжості та смаку вирощеної продукції.

Компанія отримала $270 млн інвестицій від Bezos Expeditions, SoftBank Vision Fund та Data Collective.

Produce Pay

Стартап, який працює в системі поставок, об’єднує гуртових покупців з продавцями сировини. В системі покупець платить наступного дня після посилання товару, а не після того, як отримав товар.

Компанія забезпечила ліквідність для 200 фермерів та 50 дистриб'юторів, профінансувавши операцій на $500 млн за 3 роки своєї діяльності.

SWIIM

SWIIM — це стійка та інноваційна система управління іригацією, яка моніторить витрати води, що допомагає великим фермам робити це більш ефективно.

Стартап розвивався Міністерством сільського господарства США впродовж 5 років, в червні 2018 компанія придбала OnFarm Systems за невідому суму.  OnFarm Systems займається інтеграцією IoT даних і принесла SWIIM 500 нових клієнтів.

Soft Robotics

Компанія виготовляє роботизовані руки з м’якими затискачами для збирання фруктів та овочів. Стартап оцінюється в $50 млн, а серед їхніх клієнтів Taylor Farms.

Terviva

Американська компанія вирощує дерево каранджа, яке росте в Австралії, Індії, Флориді, Каліфорнії та на Гаваях. Воно дає врожай в 10 разів більший ніж соя і на його основі можна розробити біопаливо. Стартап оцінюється в $20 млн.

TL BioLabs

Стартап розробив тест 23&Me для яловичини та молочного скота, який використовує патентовані мікрочипи. Компанія також продає софтвер для управління стадом.

Серед співзасновників випускники Forbes Under 30, компанія залучила майже $10 млн інвестицій.

Trace Genomics

Стартап використовує машинне навчання для визначення генетичної послідовності. Це допомагає  вияву патогенів в ґрунті і сприяє максимізації урожайності та стійкості рослин до хвороб. Дохід компанії приблизно $20 млн, а серед їхніх клієнтів Driscoll’s.

Understory Weather

Компанія виготовляє погодні датчики, які збирають гіперлокальні дані про:

  • град;
  • вітер;
  • атмосферні осади;
  • температура.

В датчиках немає змінних частин і вони працюють на сонячних батареях. Також компанія розробила платформу для даних в режимі реального часу з прикладним програмним інтерфейсом.

Understory Weather співпрацює з Monsanto, які тестують розроблені датчики на полях в Аргентині та на Гаваях.

Тут можна знайти матеріал про ізраїльський стартап Taranis.

Джерело: forbes.com.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх