Єдині в рішучості: як українські виробники мікробних препаратів працюють під час війни

25 мая 2022 в 15:40


Війна становить велику небезпеку для аграріїв і виробників добрив. Але попри військові дії, сьогодні кожен напрям розвитку агропромислового комплексу намагається робити свою роботу. Ми розкажемо як змінилося життя українських виробників біопрепаратів в умовах війни і чи вдається нині повноцінно функціонувати на аграрному ринку?


Українські аграрії сьогодні є “кістяком” економіки й  "житницею демократії". Для проведення повноцінної посівної кампанії їм допомагають українські виробники мікродобрив, насіння, постачальники сільськогосподарської техніки, міжнародні спільноти та багато інших. У поле зору нашого видання потрапила одна з таких компаній — БТУ-ЦЕНТР. Розкажемо як підприємство працює в умовах війни, допомагаючи не лише безстрашним аграріям, а й ЗСУ. Поговорили з Владиславом Болоховським, генеральним директором групи компаній БТУ-ЦЕНТР.

Компанія БТУ-ЦЕНТР ― український виробник мікробних і ферментних препаратів  для сільського господарства. Їх продукція дозволена  до використання в органічному землеробстві, що підтверджується сертифікатом Organic Standard.  

“Думки про війну літали у повітрі, але ніхто не вірив, що таке станеться”

Цьогоріч компанія БТУ-ЦЕНТР активно розпочала сезон. За тиждень до початку війни ми представляли компанію на виставці “Агровесна”. Ще 23 лютого обговорювали деталі нових проєктів з командами. Ми мали багато планів на 2022 рік. Звісно, думки про війну літали у повітрі, але ніхто до кінця не вірив, що таке може статися. Проте, ми  почали проговорювати з колективом можливі сценарії дій і проговорював побоювання колег щодо можливої війни під час внутрішніх зустрічей.

“За кілька днів прийшли в себе та почали думати, що робити далі”

Ніхто не вірив і не готувався до такого. У першу чергу, було важливо піклуватися про власну фізичну безпеку та безпеку колективу. За кілька днів прийшли в себе та почали думати, що робити далі. Компанія активно допомагала та підтримує евакуацію людей із небезпечних територій.

БТУ-ЦЕНТР продовжує працювати під час війни. У перші дні ми проінформували про це наших партнерів в Україні та закордоном. Продукція компанії наразі представлена у 12 країнах. Ми отримали шалену підтримку від наших закордонних партнерів – як у вигляді дій, так і теплих слів підтримки.

Для іноземної західної агроспільноти ми проводили окрему інформаційну кампанію. Розповідали про реальну картину в Україні – це і робота з іноземними медіа аграрного спрямування, і розсилки, заходи, багато особистих контактів. Ми розуміємо, що подекуди знаходимось у різних інформаційних полях і залишати Україну в фокусі міжнародної уваги – стало однією з наших цілей поряд з популяризацією українських біотехнологій. 

“Важливо в цих непростих умовах уміти оперативно адаптуватися й оптимізувати процеси”

З перших днів війни БТУ-ЦЕНТР надає всебічну допомогу і підтримку в боротьбі з окупантом. Наші співробітники захищають Батьківщину у лавах ЗСУ і Територіальної оборони своїх міст. Кожен, хто може працювати, продовжує роботу, роблячи свій внесок в економіку та сильну, вільну, незалежну і мирну Україну. 

Благодійна допомога компанії БТУ-ЦЕНТР в рамках проєкту "BORSCH"

Компанія продовжує працювати на благо підтримки аграрної безпеки України та світу. Дуже важливо в цих непростих умовах уміти оперативно адаптуватися і оптимізувати процеси, деякі поставки та налагодити постійний зв'язок усередині команди та з партнерами-аграріями. Керівництво оперативною відреагувало, тим самим отримуємо свої плоди зараз. 

Читайте також: Посівна-2022 під обстрілами у цифрах

Ми намагаємось оперативно реагувати на запити ринку: збільшили напрацювання органо-мінеральних добрив власної марки Хелпрост, щоб кожен аграрій мав доступ до ефективних мікродобрив, яких часто не вистачає через логістичні проблеми. Завдяки підтримці партнерів з інших країн – нам вдалося також збільшити активність по експорту. Відповідно оперативно постачаємо біопрепарати під потреби українських аграріїв. Компанія запровадила гнучкі умови оплати. Допомагаємо та чуємо кожного, хто до нас звертається. Нині також дуже актуальне питання кваліфіковані кадри —  як були потрібні, так і досі потрібні. Навіть зараз у компанії є відкриті вакансії – шукаємо агрономів у Івано-Франківській, Житомирській та інших областях.

БТУ-ЦЕНТР постійно надає гуманітарну та технічну допомогу ЗСУ, ТрО, співпрацює з благодійними фондами, бере участь у благодійних ініціативах партнерів, надає безоплатно мікробні препарати для господарств, які постраждали від бойових дій тощо. Додатково 5 грн з кожного проданого літра передаємо на потреби армії. 

“До нас звертаються не тільки в Україні”

Після перших тридцяти днів війни ми стали більш згуртованими та зрозуміли, що колектив компанії об’єднаний не лише спільними робочими цілями, але й спільними цінностями. Ми готові робити все можливе і неможливе, щоб привести країну до перемоги й підтримати економіку України.

Попри те, що ми український виробник мікробних препаратів, який виробляє якісну свіжу продукцію під сезон — до нас звертаються не тільки в Україні. 

На початку сезону великий попит мав PK-мобілізатор Граундфікс, який покращує засвоєння NPK з ґрунту та мінеральних добрив. Задля економії пального та інших ресурсів, агропідприємства скорочують кількість обробок. Зараз у тренді біоприлипач Липосам, який сприяє кращому закріпленню на поверхні рослин ЗЗР та запобігає їх змиванню. Також особливо популярна програма STOP СТРЕС — для відновлення росту та розвитку рослин після стресів: перепадів температур, промивання гербіцидів тощо. Уже готуємось до сезону деструкторів Екостерн, які дозволяють пришвидшити розкладання рослинних решток та сприяють зниженню рівня фітотоксичності поля.

Віримо, що після нашої перемоги ми продовжуватимемо робити те, що найкраще виходить — українські біопрепарати для вітчизняних аграріїв і всього світу.

Україна має бути з хлібом! Тому компанія продовжує працювати під час війни. Головне — бути не байдужими, підтримувати один одного, допомагати, вірити й робити все можливе для нашої перемоги над загарбниками.



Читайте также