Аграрна інновація за 90 хвилин

11 мая 2018 в 13:05

2971

Aggeek побував на Idea Garage Agro Security, організованому Agrohub. Перемогла команда SmartTank й отримала 10 000 гривень на розвиток проекту. Про це й інші цікаві моменти в нашому матеріалі.


Сама назва Idea Garage натякає, що головна мета таких заходів висловити ідею. Не обов'язково мати команду чи готовий проект, сюди можна прийти й перевірити свою гіпотезу чи задум. А також дізнатись, наскільки ідея відповідає потребам agtech-галузі.

Реалізуй ідею сьогодні, бо завтра це зробить хтось інший

Швидкість — це головний аспект, на який стартап повинен орієнтуватись. Бо якщо ти сьогодні не встиг реалізувати ідею, завтра це зробить хтось інший

Ці слова Тараса Корнієнка, директора департаменту сільського господарства агропромислової групи Agricom, найкраще відображають суть заходу Idea Garage Agro Security.

Тараса Корнієнка

Формат "гаражу" дуже простий: є три агрохолдинги, які пропонують вирішити їх кейси. Учасникам надається 90 хвилин, щоб запропонувати свої рішення. На завершення вечора експерти визначать переможця.

Представники агрохолдингів виступають і менторами одночасно, відповідаючи на питання і підказуючи, наскільки хід думок правильний і актуальний для агросфери.

Завершується захід фінальним пітчингом, коли всі, хто зміг розробити рішення і зареєструвався для виступу представляють пубіліці свою ідею. Експерти ж визначають найбільш цікаве і конструктивне рішення.

Цьогоріч менторами на Idea Garage були Богдан Кривіцький, заступник генерального директора з інновацій аграрної компанії ІМК.

Богдан Кривіцький

Андрій Шаткін, начальник відділу інформаційно-аналітичного забезпечення та захисту інформації агрохолдингу "Мрія".

Тарас Корнієнко, директор департаменту сільського господарства агропромислової групи Agricom

Вони ж разом з засновницею АgroHub Юлією Порошенко приймали рішення щодо переможця.

Рішення з безпеки і контролю над процесами — актуальні для агрохолдингів

Першим етапом заходу було коротке представлення кейсів, які необхідно вирішити.

Українські аграрії мають специфічні проблеми, з якими не стикаються європейські чи американські фермери. Це крадіжки ЗЗР та мінеральних добрив, а також необхідність контролю за обліком зерна. Ці проблеми зумовлені різними факторами, але ускладнює все те, що в Україні існує чорний ринок. Вкрадене можна спокійно продати, це і є додатковим сприятливим фактором для шахраїв. Ми вже раніше писали про те, як можна уникнути шахрайствав сільському господарстві

Для розвинених країн ці проблеми не актуальні. Цим і пояснюється те, що в зазначених напрямках не так багато рішень. Але українські аграрії потребують свіжих й актуальних рішень, тому заходи формату Idea Garage — актуальні. Ті кейси, які запропонували ментори й були пов'язані саме з цими проблемами.

Кейси від агрохолдингів

Богдан Кривицький представив до розгляду проблему обліку зерна від поля до елеватора. Це ключовий відрізок, на якому найбільший ризик втрат.

В першу чергу, цікавило технічно просте й відносно недороге рішення. Також потенційні стартапери повинні були врахувати, що ІМК цікавить максимальна автоматизація системи, мінімальні похибка та надійність вимірювань.

Андрій Шаткін поділився кейсом агрохолдингу "Мрія" — крадіжки мінеральних добрив після доставки на поле. Він назвав два основні шляхи шахрайства: це зменшення норм внесення, щоб лишався "надлишок". Інший варіант: добрива взагалі добрива не вносяться, коли відбувається "закриття" поля з порожнім бункером.

Кейси від агрохолдингів

Агропромислова група Agricom зацікавлена у вирішенні проблеми контролю та підготовки ЗЗР. Висока вартість засобів захисту стає додатковим стимулом для здійснення правопорушень. Але основний результат, на який очікував Тарас Корнієнко — рішення, яке забезпечить дисципліну при внесенні ЗЗР, не порушивши при цьому здорову атмосферу.

Час ідей

Кейси виголошені. Учасникам надається 15 хвилин, щоб обговорити з менторами нюанси проблем, визначитись з ідеєю і знайти однодумців.

Час ідей

Потім стартують фінальні півтори години. Потенційні інноватори повинні проробити ідею, зареєструватись на пітчинг, а потім виступити перед аудиторією. Це найбільш бурхливий етап — учасники активно спілкуються з менторами та між собою, намагаються знайти ідею.

Поки потенційні інноватори готувались до фінального пітчингу був час запитати членів журі та гостей Idea Garage Agro Security про їх враження.

Зібралось дуже багато учасників. Ми бачимо, що зал заповнено. Уже зареєструвалось 9 людей, щоб поділитись своїми ідеями. Але важливою буде реалізація ідеї, наскільки команда буде працювати", — Юлія Порошенко, засновниця AgroHub.

Очікування на таких заходах менші, ніж на тих же хакатонах. Але запропонувати ідею просто, тому формат дозволяє залучити більш широку аудиторію. Такі заходи необхідні, але потрібно розуміти, що відсоток тих, хто перетворить ідею в готовий проект буде невисоким

Юрій Петрук, голова асоціації AgTech Ukraine.

Раніше не співпрацювали зі стартапами. Але рішення нашої проблеми достатньо дороге, тому й пробуємо вирішити наш кейс за допомогою колективного розуму

Андрій Шаткін, агрохолдинг "Мрія".

Формат цікавий. На такі заходи потрібно більше залучати великих компаній. Бо вони і є рушійною силою інновацій в сільське господарство.

Якщо говорити про очікування, то вони пов'язані з тим, що буде креативна ідея, яку можна було б впровадити. Наша компанія має пріоритети, але цікаво було б подивитись на швидке й доступне рішення, яке при цьому було б не дорогим

Тарас Корнієнко, агропромислова групи Agricom.

SmartTank — рішення, що суттєво знижує ризики крадіжок ЗЗР

SmartTank — рішення, що суттєво знижує ризики крадіжок ЗЗР

На фінальному пітчингу представляли як просто ідеї, так і проекти чи вже й готові розробки. Перемогу ж віддали рішенню SmartTank, яке найбільш відповідало формату заходу й вирішувало конкретний кейс.

SmartTank — це хардверно-софтверна система, яка здатна знизити ризики крадіжок агрохімії в полях. Автор проекту запропонував переливати ЗЗР в іншу тару без маркування, а продукт маркувати спеціальними QR-кодами. Тара матиме свої паспорти й вестиметься її облік. А завдяки QR-кодам, на кожному етапі будуть вноситись дані про "шлях" тари. Це практично унеможливить крадіжки чи порушення норм внесення.

Рішення зацікавило усіх експертів, а Богдан Кривицький навіть висловив готовність призначити зустріч, щоб обговорити нюанси розробки. Команда-переможець отримала 10 000 гривень на розвиток проекту. Автор рішення SmartTank — Дмитро Майборода, компанія MobiMill.

В Україні сьогодні складаються сприятливі для реалізації власних ідей. Тому якщо ви впевнені, що ваша ідея варта уваги — не сидіть, склавши руки. Слідкуйте за наступними заходами від Agrohub, щоб не втратити свій шанс на визнання провідними експертами аграрної сфери.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх