41—43 грн/кг наступного тижня — такі закупівельні ціни на живих свиней прогнозують переробники

5 июня 2020 в 10:00

2565

41—43 грн/кг наступного тижня — такі закупівельні ціни на живих свиней прогнозують переробники


Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» (АМГ) повідомив прогноз закупівельних цін на 24-й тиждень 2020 р.: 41—43 грн за 1 кг свиней живою вагою впродовж 8—14 червня.

Прогнозні ціни залишаються незмінними. Є передумови для їхнього зниження, а для зростання — ні. По-перше, внутрішній попит на свинину залишається на низькому рівні. По-друге, очікується подальше заміщення свинини курятиною у структурі попиту на м'ясо.

У зв'язку із пандемією коронавірусу та утворенням продуктового надлишку у низці країн-імпортерів української курятини, її експорт суттєво “просів” порівняно із минулим роком (згідно зі звітністю Єврокомісії, за перший квартал 2020 р. по відношенню до того ж періоду 2019 р. зниження імпорту курятини з України становить 25%), очевидно, що надлишок курятини лишається на внутрішньому ринку. Це призводить до подальшого зниження ціни на курятину, яка і до того була доступнішою для більшості українців.

Актуальними є два питання: перше — чи вдасться втримати стабільні ціни на свинину надалі; друге — чи вдасться свинарям у цій ситуації зберегти рентабельним вирощування тварин.

В ЄС усереднені ціни поступово відновлюються. Хоча ціна туші свиней, за даними AHDB, все ще на 10% нижча за аналогічний період 2019 р., цього тижня спостерігається її зростання. Пожвавлення стосується одночасно внутрішніх і міжнародних продажів м'яса: попит азійських країн залишається високим, а в країнах Європи відкриваються заклади громадського харчування.

«Ключові проблеми ринку, втім, іще не вирішені: невизначеність, пов'язана із розвитком епідеміологічної ситуації, неритмічність надходження свиней на переробні підприємства, розбалансований попит. Тож, за аналітикою AHDB, неможливо гарантувати подальше стале відновлення цін», — констатували аналітики АМГ.

 

Щоби не допустити цінових коливань при збуті живих свиней на переробні підприємства більші за 2 грн/кг на тиждень, Асоціація “М’ясної галузі” запропонувала учасникам ринку підписати Меморандум про партнерство та ціноутворення.

Долучитися до його дії Меморандуму можна за цією формою

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.

AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх