10 проблем із “Укрзалізницею”. Про що говорили на логістичній агроконференції

Весна минає, проблеми співпраці з “Укразалізницею” залишаються! І що з ними робити — обговорювали на столичній конференції “Транспортна логістика та склад в Агробізнесі” від ProAgro.

Рецепт успішної логістичної служби

Андрій Загорулько, заступник генерального директора по логістиці та навігаційному контролю, ІМК розпочав конференцію з того, що реорганізація у логістиці стоїть понад усе.

Створення логістичної служби має бути системним та мати чітку мету — натомість часто навпаки превалює безліч хаотичних процесів без розуміння виконавцями їхньої доцільності. Тому для кожного з етапів агродіяльності слід обрати свій тип логістики: агрологістика (виробнича), транспортна чи залізнична. І за кожен блок має відповідати свій департамент.
Це означає сплановану роботу техніки, набір робітників, обладнання техніки необхідним супроводом та засобами моніторингу. І так — при кожному логістичному циклі, лише тоді з часом він зможе "відшліфуватися" до автоматизму.
Логістична служба має складатися с головного логіста, диспетчерської служби, інженерного відділу та техніків. Інтеграція логістичного відділу в аграрний чи інженерний відділ є недоцільним — лише три окремі відділи зможуть стати міцнию базою економічної ефективності.
При реорганізації своєї логістичної служби валовими є популяризація корпоративних цінностей для нових робітників, а також введення електронної звітністності. Можна вести і спілкування у мессенджарах — гендиректор в будь-який момент побачить звітність.

Фото ProAgro Information Company.

Ближче до проблем з "Укрзалізницею"

Олександр Пирогов розповів про 10 найбільших проблем української логістики. Всі вони стосуються відсутності взаємодії між аграріями та перевізником-монополістом "Укразалізницею". Серед них:Оборотність вагонного парку, яка викликає штучний дефіцит вагонів.

  1. Погодження планів на перевезення залізницею.
  2. Обмеження для погодження електронних заявок на перевезення.
  3. Погодження  електронних заявок отримувачем без участі елеватора.
  4. Розподілення вагонів залізницею без погодження елеватором.
  5. Подача "Укрзалізницею" насамперед своїх вагонів в обхід домовленостей про використання аграріями власних вагонів.
  6. Відсутність взаємодії експедитор-елеватор.
  7. Крадіжка зерна.
  8. Відкликання плану в односторонньому порядку.
  9. Закупка запірно-пломбувальних пристроїв (пломб).Фото ProAgro Information Company.

Але у висновку Пирогов резюмував: залізниця змінюється на краще. Швидкі нагальні процеси, що можуть вирішитися миттєво, відбуваються без проблем. Це дає надію, що скоро цей список проблем зменшиться чи зникне взагалі.

Вікторія Васильченко, керівник відділу зовнішньоеконмічної діяльності компанії "Арніка", у своїй доповіді розкрила особливості перевезень органічної продукції, а Дмитро Минов, комерційний директор компанії "Різойл Україна", ознайомив аудиторію з нюансами та небезпеками контейнерних перевезень агропродукції.

Фото ProAgro Information Company.

На цьому конференція не закінчилася — на гостей чекали другий  і третій блоки після запашного кава-брейку.
Дізнатися більше про інших спікерів конференції ви можете ось по цьому лінку

Понравилось? Лайкни нас на Facebook