Як організувати агрофорум? Досвід Валерії Оксенко

3 апреля 2018 в 10:04

3009

Поки учасники четвертого Smart Agro Forum дізнавались про нові технології, Aggeek вирішив розпитати у директора Revolution Expo Валерії Оксенко, яке підводне каміння приховане в організації таких заходів. Вона розказала, як пройшла шлях від журналістики до СЕО компанії, наскільки прибутковий такий бізнес та на які аспекти у цій сфері варто звертати увагу початківцям.


Звивистий шлях: від колоній до форумів

Як тільки почала навчатись в університеті, я одразу пішла працювати. До 20 років подорожувала Україною як журналіст телеканалу — працювала у програмі про кримінал. За кілька років у цій темі (мені ж доводилось часто бувати у колоніях) настала "криза жанру". Можливо, варто було зробити перерву, але я пішла іншим шляхом — захотіла навчитися чогось нового.

У той період пройшла безліч бізнес-тренінгів: щодо продажів, побудови колективу тощо. Моя історія з організацією виставок почалася з посади менеджера з продажів виставкових площ. І хоча зарплатня тут була у шість разів менша, ніж на телеканалі, мене підкупило те, що робота була креативна. Крім того, офіс був за 10 хвилин від дому.

Згодом я долучилась до організації будівельних виставок, де познайомилась зі своїм екс-партнером. Разом ми вирішили організувати власну виставку, яка стосувалася екологічного будівництва. Пізніше запропонували попрацювати ще з агротемою — ми створили будівельний напрямок серед великої аграрної виставки. Такими кроками я рухалася до своєї справи, поки не започаткувала Revolution Expo.

Одразу вирішила, що ми займатимемось аграрною темою. На той час лише почали з'являтися статті про успіхи ІТ та нові технології в агросекторі. "Чому б це не поєднати?" — подумала я. Це було досить ризиковано, бо деякі наші клієнти (аграрії, фермери) навіть заявки на виставку надсилали по факсу. Досі ця машина стоїть в офісі. Про всяк випадок.

Звивистий шлях: від колоній до форумівФото: Smart Agro Forum

Наступні форуми будуть за кордоном

Ми переконані: таким просвітництвом, як Smart Agro Forum, просто необхідно займатись. Нам цікаві саме малі та середні аграрії, які чомусь думають, що технології — це одразу щось космічне.

У перші два заходи ми тестували, які теми були б цікавими. Методом проб і помилок виявили, що не варто ділити форум на блоки, а краще робити окремі тематичні заходи. Цього року форум був про хмарні і біотехнології. Наступний буде через рік, на 500 осіб. Плануємо більш масштабний проект. Також з'явилися партнери у Європі, з якими будемо робити Smart Agro Forum в Білорусі, Казахстані, Литві.

Ще ми проводимо Smart Agro Marketing Forum. Багато українських компаній вже щось виростили, виробили, але правильно його продати не вміють. Наш форум по маркетингу присвячений саме digital-маркетингу: продажам в інтернеті, youtube, стрімам, інноваційним технологічним новинкам.

Хоча минулого разу більшість рекламних агентств презентували кейси для B2C. Агромаркетологи тоді сиділи і не розуміли, що відбувається. Агро — це ж у більшості В2В! Цього року до форуму спікерів ми підготуємо ретельніше. Мене тішить те, що є агрокомпанії, які співпрацюють з рекламними агенціями (а не просто мають рекламний відділ), адже так можна дізнатися, як вони просувають свої продукти на ринок.

На конференції аграрії йдуть важко

І неважливо, платна подія чи безкоштовна. Щоб зацікавити людей, нам доводиться їм дзвонити, особисто писати у Facebook та LinkedIn. Працює і "сарафанне радіо".

Ми зараз хочемо робити стріми з аграріями, які впроваджують нові технології. Щоб інші дивились і бачили, що це справді працює! Конференція — це ж не лише "прийти, обмінятися текстівками, поїсти пиріжків та випити кави".

На конференції аграрії йдуть важкоФото: Smart Agro Forum

Менеджери також хочуть свій форум

В мене є дуже багато знайомих менеджерів з продажів у агрокомпаніях. Якось ми спілкувалися і вони почали жалітися: "Чому ви завжди організовуєте форуми для топ-менеджементу? Чому нічого немає для нас?" Так з'явилась ідея Smart Agro Sales Forum. Це буде захід суто для комерційних відділів.

Доповідачі презентують інноваційні, незвичайні кейси з продажів. Часто людям бракує алгоритму, щоб переговори довести до фіналу і отримати контракт. Це тому, що вони не знають секретів продажу, презентації, потреб клієнта. Важливою є і робота із запереченнями.

Якщо цей форум виявиться успішним, можливо, будемо проводити його кілька разів на рік.

Поки що працюємо на перспективу

90% наших квитків роздаємо безкоштовно. Для нас важливо, щоб зібралась аудиторія, а наші спікери і партнери отримали клієнтів, нові контракти та знайомства.

Найдорожче в організації — це реклама, оренда конференц-зали, кейтеринг (виїзний ресторан. — Aggeek). Іноді на заходах є партнери по кейтерингу, але таке буває рідко: їм не цікава аудиторія у дві сотні осіб.

Великі гроші ми зараз не заробляємо, але одночасно готуємо багато проектів, які одне одного "перекривають". Я б не назвала організацію заходів прибутковим бізнесом, але вірю: якщо ставити для себе цілі — дійдемо до них обов'язково.

Поки що працюємо на перспективуФото: Smart Agro Forum

На другому форумі був величезний форс-мажор

За тиждень до заходу ми змінили майданчик. Чотири місяці у нас була реклама про одну локацію, а за тиждень — через непорозуміння з менеджером зали — довелось її міняти.

Була єдина проблема — ми хотіли найняти свій кейтеринг, бо тамтешній нас не влаштовував. По-перше, він був страшенно дорогий: коштував навіть більше, ніж оренда конференц-зали. Нонсенс! По-друге, та їжа нашим гостям не сподобалася. Також ми додатково мали платити за обладнання, що у більшості залів вже включено у ціну.

Я вирішила відмовитися від зали. "Ви не зможете", — сказали вони мені. "Це я не зможу?! Ми зможемо все!" — відрубала. Мене, загартовану журналісткою, складні ситуації навпаки запалюють. Тоді мені вдалося швидко домовитися з іншим залом. Ми замовили заново усю рекламу, переробили прес-релізи. За вихідні змінили все, це була колосальна робота. Зрештою, дехто навіть не зрозумів, що ми змінили локацію.

Зараз я впевнена, що не буває ситуацій, з яких не можна знайти вихід.

На другому форумі був величезний форс-мажорФото: Smart Agro Forum

Три головні поради для тих, хто починає

По-перше, вам варто знайти свою нішу. Це важливо. Зараз, приміром, стільки заходів по блокчейну, що аж страшно! У Facebook стільки реклами від них — очі ріже. Не розумію, хто у таких масштабах відвідує ці заходи.

Друга порада — працювати чесно. Не варто зводити наклепи на конкурентів. Ми таке регулярно зустрічаємо, проте не реагуємо. Треба розуміти: коли ви починаєте займатися цим, на ринку точно будуть схожі заходи. Проте місця вистачить усім.

Найголовніше — не шкодувати грошей на рекламу, сил на організацію та мати надійних партнерів.

Нагадаємо, раніше Aggeek публікував тези виступу на Smart Agro Forum комерційного директора Cyber Grow System. Олександр Кандул розповідав, чому інвестиції у аеропонну теплицю можуть повернутися за три роки.

Заметили ошибку? Выделите ее и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить нам.


AgriGeek

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам:

bn

Вверх